Kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu został zbudowany według projektu krakowskiego architekta Jana Zaora, który jednak nie kierował pracami do końca.
        O szczególnym miejscu świątyni w historii sztuki polskiej decyduje jednak nie jego architektura, ale wystrój, który niemal w całości stanowią wyjątkowej klasy sztukaterie. Wnętrze świątyni zdobi ponad 2 tysiące rzeźb stiukowych o tematyce biblijnej, mitologicznej i historycznej.

Fasada kościoła

Wnętrze z ogromnymi organami

Bogato zdobione sklepienie wraz z malowidłami

        Jednym z ciekawszych elementów wystroju wnętrza jest przepiękny kryształowy żyrandol w kształcie łodzi (jest pamiątką zatonięcia podczas transportu ołtarza głównego zamówionego we Włoszech).

W czasie zwiedzania odbywał się w kościele ślub

Młoda para po wyjściu, a my ruszamy dalej

        Jeteśmy na Łotwie. Sobór prawosławny św. Borysa i Gleba to bardzo ciekawa konstrukcja, całość wsparta jest na 14 filarach i przykryta dziesięcioma złoconymi kopułami różnej wielkości, zwieńczonymi krzyżami. W dzwonnicy cerkiewnej znajdują się cztery dzwony. Cerkiew jest bogato zdobiona zewnętrznie, malowana na biało, żółto i niebiesko.

Złocone kopuły

Wejście główne

Nad wejściem do przedsionka znajduje się mozaika z wizerunkiem Chrystusa

Jedno zdjęcie z wnętrza, bo okazało się, że nie można ich robić

        No i trafiamy na przejście graniczne. Jesteśmy już w komplecie w 3 auta. Poraża nas ogromna kolejka tirów, przed nami około 15 aut.

        Granicę przekraczamy około 2 w nocy. Odprawa bez najmniejszych problemów, poza dużą ilością papierów do wypełnienia. Celnicy tylko rzucili okiem na bagażniki i machneli żeby jechać.
        W Rosji pokonujemy około 150km i w okolicach Pskowa nocujemy w fotelach na przydrożnym parkingu.

Copyright © rosja.ladra.pl 2010, Designed by Ladra WebStudio